بازدید: 61 بازدید

به آموزش نصب ریکاوری کاستوم بر روی گوشی های شیائومی و دستگاه های اندرویدی می پردازیم. ریکاوری کاستوم به ریکاوری هایی گفته می شود که بصورت سفارشی توسط شرکت های سازنده تولید می شوند. یکی از بهترین و محبوب ترین ریکاوری کاستوم TWRP است. واسط کاربری TWRP بسیار ساده و کاربرپسند است و به راحتی می توان با استفاده از صفحه لمسی دستگاه به جای استفاده از دکمه های صوتی و ولوم، ریکاوری را کار کرد.

ریکاوری کاستوم مجموعه ای از امکانات و قابلیت های متنوع را به کاربران ارائه می دهد. با استفاده از ریکاوری کاستوم می توان فایل های روت را نصب کرد و دسترسی ریشه به دستگاه را فراهم کرد. علاوه بر این، این ریکاوری به کاربران اجازه می دهد تا از پارتیشن های مختلف دستگاه خود، از جمله پارتیشن EFS و پارتیشن های امنیتی بکاپ بگیرند. همچنین، با استفاده از ریکاوری کاستوم می توان یک بکاپ از سیستم عامل گوشی تهیه کرد تا در صورت نیاز به تنظیمات و اطلاعات قبلی بازگردانی شوند.

به طور خلاصه، ریکاوری کاستوم یک ابزار قدرتمند برای کاربرانی است که به دنبال امکانات بیشتر و کاربردهای گسترده تر در دستگاه خود هستند. این ریکاوری قدرت خاصی در نصب فایل های روت و بکاپ گیری از پارتیشن ها دارد و می تواند در مواقع ضروری وقت و هزینه های زیادی را برای کاربران صرفه جویی کند. با استفاده از گام های مناسب و دقیق می توان ریکاوری کاستوم را بر روی گوشی های شیائومی و سایر دستگاه های اندرویدی نصب کرده و از کاربردهای متنوع آن بهره برد.

 

برای نصب فایل ریکاوری کاستوم ابتدا کاری که باید انجام دهید فولدر فست بوت را دانلود کنید و درون درایو C ویندوز اکسترکت کنید.

دانلود فولدر فست بوت
با استفاده از این فولدر میتوانید شما توانایی این را خواهید داشت که دستورات فست را بر روی گوشی موبایل اعمال کنید و این فولدری که برایتان قرار داده ایم در همه نسخه های سیستم عامل ویندوز قابل اجرا می باشد.

معرفی سایت رایگان جهت دانلود ریکاوری کاستوم تمامی برند ها

نصب رام شیائومی از طریق فست بوت ❤️ با می فلش Mi Flashنکاتی که قبل از نصب ریکاوری کاستوم یا ریکاوری سفارشی باید در نظر بگیریم

آنلاک بوت لودر

آنلاک بوت لودر مخصوصاً در دستگاه‌های شیائومی برای نصب و استفاده از فایل recovery custom بسیار ضروری است. در ابتدا، برای نصب فایل ریکاوری سفارشی، اقدام به آنلاک کردن بوت لودر دستگاه باید انجام دهیم، زیرا بوت لودر قفل شده اجازه نمی‌دهد تا سیستم عامل فایل ریکاوری را خوانده و نصب کند. با آنلاک بودن بوت لودر، ما قادر خواهیم بود تا فایل twrp را در دستگاه نصب کرده و از امکانات و قابلیت‌های آن بهره‌برداری کنیم.

آموزش آنلاک بوت لودر گوشی های شیائومی به روش رسمی

آموزش آنلاک بوت لودر فوری به روش غیر رسمی

روش نصب فایل ریکاوری کاستوم یا TWRP در حالت فست بوت و نصب درایور‌های مورد نیاز

نصب فایل ریکاوری کاستوم یا TWRP در محیط Fastboot Boot . برای این کار، در ابتدا باید درایور‌های مورد نیاز فایل ریکاوری کاستوم را در حالت فست بوت نصب کنیم. برای این کار، ابتدا دستگاه را به حالت Fastboot وصل کرده و سپس فایل درایور‌های مورد نیاز را دانلود کرده و نصب می‌کنیم. سپس دستورات لازم را در محیط Fastboot اجرا می‌کنیم تا فایل ریکاوری کاستوم در حالت فست بوت رایت شود. در انتها، مطمئن شوید که درایور فست بوت به خوبی روی سیستم‌تان نصب شده است تا بتوانید به طور کامل از فایل ریکاوری کاستوم استفاده کنید.

امکانات نصب ریکاوری کاستوم شیائومی

نصب فایل روت ، نصب رام کاستوم ، بکاپ گیری از پارتیشن های خاص و کل سیستم عامل ، ریست سکوریتی ، نصب رام با پسوند Zip ، نصب رام های Ota و Full OTA

امکانات نصب ریکاوری کاستوم در دستگاه های شیائومی شامل قابلیت نصب فایل روت است که این امکان به کاربران می دهد تا به صورت کامل کنترل بر روی سیستم عامل خود داشته باشند. همچنین، قابلیت نصب رام کاستوم نیز مزایایی همچون افزایش سرعت و عملکرد دستگاه، بهبود عمر باتری و امکانات اضافی را برای کاربران فراهم می کند.

با استفاده از ریکاوری کاستوم، کاربران قادر به بکاپ گیری از پارتیشن های خاص و حتی کل سیستم عامل خود هستند. این امکان به کاربران اجازه می دهد تا در صورت بروز مشکلاتی مانند از دست دادن داده ها یا نصب ناقص رام، به راحتی به حالت اولیه خود بازگردند.

همچنین، امکان ریست سکوریتی نیز در ریکاوری کاستوم موجود است که به کاربران امکان می دهد پروسه ترمیم سریال را حل کنند.

با استفاده از ریکاوری کاستوم، کاربران قادر به نصب رام با پسوند Zip هستند. این به معنای این است که کاربران می توانند فایل های رام را مستقیماً از طریق ریکاوری به دستگاه خود اضافه کنند و نیازی به استفاده از ابزارها و نرم افزارهای خاص نیست.

در آخر، ریکاوری کاستوم امکان نصب رام های Ota و Full OTA را نیز برای کاربران فراهم می کند. این به این معنی است که کاربران می توانند از طریق ریکاوری به راحتی بروزرسانی های آخرین نسخه سیستم عامل را دریافت کنند و از تمام بهبودها و امکانات جدید بهره مند شوند.

راه دوم از بین بردن ریکاوری سفارشی

روش دوم برای حذف ریکاوری سفارشی از طریق نصب رام رسمی است. با نصب رام رسمی بر روی دستگاه، ریکاوری سفارشی بطور کامل حذف می‌شود و گوشی به حالت اولیه خود باز می‌گردد. این فرآیند را می‌توان با استفاده از نرم افزارهای رسمی تولید کننده دستگاه انجام داد. نرم افزارهای رسمی، فایل‌های رام رسمی را ارائه می‌دهند که توسط شرکت سازنده دستگاه تأیید شده‌اند. با دانلود و نصب این رام رسمی، همه تغییرات و تنظیماتی که در ریکاوری سفارشی ایجاد شده است، حذف می‌شوند و دستگاه به حالت اولیه خود بازمی‌گردد. از این روش برای بازگشت به وضعیت اصلی یا حل مشکلات ناشی از نصب ریکاوری سفارشی استفاده می‌شود.

 

نصب بودن درایور فست بوت

برای اینکه بخواهید فایل ریکاوری سفارشی را در حالت فست بوت نصب کنید حتما باید درایور فست بوت نصب کرده باشید ، در صورتی که درایور فست بوت را نصب ندارید از لینک پایین درایور های فست بوت را دانلود کنید و نصب کنید.

نصب درایور adb و Fastboot + آموزش تصویری

تفاوت بین ریکاوری کاستوم و ریکاوری پیشفرض دستگاه

دو نوع اصلی ریکاوری که در دستگاه‌های اندرویدی وجود دارد،

ریکاوری کاستوم (Custom Recovery) و ریکاوری پیشفرض (Stock Recovery) است. تفاوت اصلی بین این دو در توانایی‌هایی است که برای کاربران فراهم می‌کنند. ریکاوری پیشفرض که توسط سازندگان دستگاه‌ها تأمین می‌شود، عموماً توانایی‌های محدودتری نسبت به ریکاوری کاستوم دارد. این نوع ریکاوری برای تغییرات کوچک و بازیابی اطلاعات پایه مانند فرمت کردن، پاکسازی حافظه و نصب بروزرسانی‌های رسمی استفاده می‌شود. اما ریکاوری کاستوم که توسط جامعه توسعه‌دهندگان ساخته می‌شود، قابلیت‌های پیشرفته‌تری مانند نصب رام‌های سفارشی، تهیه نسخه پشتیبان از سیستم و بازیابی از نسخه‌های پیشین را فراهم می‌کند. بنابراین، با توجه به نیازها و تجربه کاربران، انتخاب بین ریکاوری کاستوم و ریکاوری پیش‌فرض به عهده‌ی آن‌هاست.

مراحل و آموزش نصب ریکاوری کاستوم تا TWRP

بعد از اینکه بوتلودر دستگاه را آنلاک بوت لودر کردید ، و فایل فست بوت را درون درایو ویندوز کپی کردید

باید فایل ریکاوری مخصوص دستگاه را دانلود کنید

و فایل که دانلود میکنید باید با پسوند img باشد، همانند تصویر زیر.

 

و نام فایل را به recovery تغییر دهید و درون فولدر فست بوت کپی کنید.

 

در صورتی که از ویندوز 10 استفاده میکنید بر روی فایل add-Command Windows Here کلیک کنید تا Command Windows Here به منوی راست کلیک اضافه شود.

 

و سپس دکمه Shift کیبورد را بگیرید  Open command windows here را انتخاب کنید.

 

گوشی را به حالت فست بوت ببرید و توسط کابل USB به سیستم وصل کنید.

و کامنت fastboot devices را تایپ کنید تا کد شناسایی دستگاه مطابق عکس پایین به شما نمایش داده شود.

 

حالا نوبت میرسه به تایپ کامنت رایت فایل ریکاوری کامنت زیر را تایپ کنید و دکمه Enter را بزنید.

Fastboot flash recovery recovery.img

 

بعد از رایت فایل ریکاوری کاستوم کامنت

Fastboot reboot

را تایپ کنید تا گوشی از حالت فست بوت خارج شود و به حالت نرمال روشن شود.

 

و در آخر
در صورتی که یک تعمیرکار موبایل هستید و به دنبال آموزش تعمیرات نرم افزاری گوشی های شیائومی میگردید ما پکیج تعمیرات نرم افزاری گوشی شیائومی را به شما پیشنهاد میدهیم.

ادامه مطلب