بازدید: 281 بازدید
[pars-player mp4=”https://vip.mihanroid.com/vedio/samsung-training/How-to-install-z3x-pro-box.mp4″ id=”49505662″]

 

[elementor-template id=”10753″]

 

آموزش نصب باکس z3x pro: باکس z3X Pro ابزاری بسیار مهم و کاربردی برای تعمیرات نرم‌افزاری گوشی‌های برند سامسونگ است. باکس z3X Pro قابلیت و امکانات بسیاری را در اختیار تعمیرکاران موبایل قرار می‌دهد ما آموزش نصب و راه اندازی باکس z3x pro به‌صورت ویدئویی برایتان فراهم کرده‌ایم که می‌توانید با این آموزش باکس z3x را در تمامی نسخه‌های ویندوز از جمله 7 ، 8 و 10 نصب و راه اندازی کنید.

برای نصب باکس z3x pro باید ابتدا نرم‌افزار Shell z3x را از سایت رسمی z3x تیم دانلود و نصب کنیم. همانند ویدئوی آموزشی، وارد سایت z3x-team.com و آخرین نسخۀ این نرم‌افزار را دانلود می‌کنیم.

دانلود نرم افزار Shell سامسونگ
دانلود نرم افزار Shell سامسونگ

بعد از نصب نرم‌ افزار shell z3x وارد محیط ‌نرم افزار می‌شویم و آخرین ورژن نرم‌ افزار samsung tool pro را از متد “Browser” دانلود و اقدام به نصب نرم‌ افزار samsung tool pro می‌کنیم.

نرم افزار samsung tool pro ماژول اختصاصی و کاربردی باکس z3x pro است که تمامی عملیات نرم افزاری گوشی‌های برند سامسونگ توسط این نرم‌ افزار انجام می‌شود و برای تعمیرکارهایی که در کشور عزیزمان ایران فعالیت می‌کنند بسیار کاربردی است.

 

نرم افزار shell z3x چیست و چه کاربردی دارد ؟

نرم افزار shell z3x منبعی از برنامه‌های مربوط به باکس Z3X Pro است که در این نرم‌ افزار آخرین ورژن تمامی ستاپ و درایورهای باکس زد تری ایکس را دانلود و نصب کنید.

 shell z3x نرم‌ افزار قدرتمند برای نصب و راه‌اندازی باکس Z3X Pro است. این نرم‌ افزار حاوی نرم‌ افزارهای لازم برای نصب Z3X و باکس easy J Tag Plus است و شامل تمامی رام‌ها و فریمور های گوشی و تبلت سامسونگ است که می‌توانید به‌صورت رایگان روزی ۲۰ عدد رام یا فایل دامپ دانلود کنید.

همیشه نرم‌افزار shell z3x آخرین نسخه samsung tool pro ارائه می‌شود و اگر قصد به‌روزرسانی نرم‌افزارهای باکس Z3X دارید، نرم‌افزار shell z3x می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید.

بصورت خلاصه: shell یک برنامه کاربردی است که به شما این اجازه را می‌دهد تا به‌ راحتی به منابع و نرم افزارهای لازم برای نصب و راه‌اندازی باکس Z3X Pro دسترسی داشته باشید. 

 

نرم افزار samsung tool pro

نرم افزار samsung tool pro ماژول اختصاصی و کاربردی باکس z3x pro است که تمامی عملیات نرم‌افزاری از جمله فلش کردن، آنلاک کردن، حذف قفل صفحه‌نمایش، ترمیم سریال و پچ IMEI بعد از ترمیم سریال را داراست. تعمیرات نرم افزاری گوشی‌های برند سامسونگ توسط این نرم افزار انجام می‌شود و برای تعمیرکارهایی که در کشور عزیزمان ایران فعالیت می‌کنند بسیار کاربردی است.

نرم افزار samsung tool pro فقط در نسخه‌های اکتیو شده باکس Z3x به نسخۀ PRO قابل اجرا است این نرم‌ افزار همیشه توسط توسعه‌دهندگان باکس Z3x به‌روز می‌شود و امکانات جدیدی را به این برنامه اضافه می‌کنند.

دانلود و نصب آخرین ورژن نرم افزار samsung tool pro

1️⃣ برای دانلود آخرین نسخه نرم افزار Samsung Tool Pro از نرم افزار Shell Z3X امکان پذیر است.

2️⃣ ابتدا باید نرم افزار Shell Z3X را از سایت ساپورت ( z3x-team.com )  دانلود کنید.

3️⃣ بعد از دانلود نرم‌افزار را مطابق با آموزش ویدیویی نرم افزار را بر روی PC خود نصب کنید.

4️⃣ نرم افزار Shell Z3X را اجرا کنید و صبر کنید تا با سرور Z3x ارتباط بر قرار کند تا دیتابیس خود را بروز کند.

آموزش نصب باکس z3x pro

1️⃣ باکس z3x خود را به سیستم وصل کنید.

2️⃣ نرم افزار Shell Z3X را اجرا کنید.

3️⃣ سپس به بخش “Support Files” اخرین ورژن “Samsung Tool Pro” در نرم افزار پیدا کنید.

4️⃣ با دابل کلیک بروری “Samsung Tool Pro” به صورت خودکار دانلود خواهد شد و پیشنهاد میکینم که از متد “Browser” و یا “Shell” اقدام به دانلود کنید.

 

نرم افزار Samsung Tool Pro در میهن روید
نرم افزار Samsung Tool Pro در میهن روید

 

برای استفاده از باکس Z3X Pro، ابتدا باید نرم‌افزارهای مربوط به آن را نصب کنید. نرم افزار اصلی باکس Z3X Pro یعنی Samsung Tool Pro، یک ابزار قدرتمند است که برای مدل‌های مختلف گوشی های سامسونگ استفاده می‌شود.

نصب Samsung Tool Pro
نصب Samsung Tool Pro

 

نصب درایور smart card z3x pro

برای اینکه باکس Z3X ما به‌خوبی توسط سیستم‌عامل ویندوز شناسایی شود، باید درایور اسمارت کارت «smartcard» نصب شود. در صورتی که این درایور به‌خوبی نصب نشود، زمان اجرای نرم‌افزار samsung tool pro به ارور یا پیغام Card No Found برمی خوریم که برای حل این مشکل باید درایور اسمارت کارت را به‌خوبی نصب کنیم.

در ویندوزهای نسخۀ ۱۰ و ۱۱ این درایور همراه با نصب نرم‌افزار Shell Z3X نصب می‌شود ولی در ویندوزهای ۷ و ۸ گاهی امکان دارد نصب این درایور به صورت دستی آدرس‌دهی شود تا اسمارت کارت باکس Z3X شناسایی شود تا بتوانیم از این ابزار استفاده کنیم پس اگر که در هنگام اجراسازی نرم افزارهای مربوطه به باکس زد تری ایکس به ارور یا پیغام Card Not Found برخوردیم باید درایور کارت Z3x را نصب کنیم تا مشکل برطرف شود.

 

نصب درایور smart card باکس z3x pro
نصب درایور smart card باکس z3x pro

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید درایور باکس زد تری ایکس به خوبی در ویندوز ۱۰ نصب شده است و در قسمت درایورها به ما نمایش داده می‌شود.

حل مشکل ارور product not actived in this card باکس z3x در صورتی که باکس اکتیو است

حل مشکل ارور product not actived in this card باکس z3x در میهن روید
حل مشکل ارور product not actived in this card باکس z3x در میهن روید

در بعضی مواقع، بعد از نصب کردن باکس z3x پرو و برای اجرای نرم‌افزار Samsung Tool Pro به خطای « product not activate in this card» برمی‌خوریم برای رفع این خطا کافی است مراحل زیر را به‌درستی انجام دهید.

 1️⃣نرم‌افزار shell را اجرا کنید.

 2️⃣وارد بخش settings شوید.

 3️⃣روی گزینۀ run Hardware wizard کلیک کنید.

 4️⃣گزینۀ add new activations را انتخاب کنید و دکمه next را بزنید.

 👊بعد از انجام این مراحل، مشکل « product not activate in this Card» برطرف شده است و می‌توانید نرم‌افزار Samsung Tool Pro را به‌راحتی اجرا کنید.

حل مشکل card not found Z3x

حل مشکل card not found Z3x
حل مشکل card not found Z3x

 

✅ یکی از مشکلات رایجی که تعمیرکاران نرم افزار موبایل با باکس  z3x با آن دست و پنجه م می‌کنند پیغام “card not found” است. این پیغام معمولا زمان نمایش داده می‌شود که نرم‌افزار z3x قادر به شناسایی سیم کارت باکس یا smart card نباشد دلایل این مسئله ‌تواند عبارت باشد از :

1️⃣عدم اتصال صحیح باکس به کامپیوتر ، خرابی پورت usb ، نصب نبودن صحیح درایور اسمارت کارت و هرآنچه باعث می‌شود باکس z3x شناسایی نشود. برای حل این مشکل، ابتدا امضای درایور در سیستم‌عامل ویندوز خود را غیرفعال کنید

2️⃣و وارد فولدر محل نصب z3x شوید و در فولدر درایور درایورها اسمارت کارت را نصب کنید و یک‌بار سیستم خود را ری استارت کنید و بعد از بالاآمدن مجدد، باکس را از سیستم خود جدا کنید و وصل کنید. نرم افزار samsung tool pro را اجرا کنید.

3️⃣اگر بازهم مشکل پابرجا بود، باید به‌صورت دستی و با آدرس دهی درایور «smartcard»  را نصب کنید.

حل مشکل card not found Z3x در ویندوز 7

✅ مشکل «card not found» در ویندوز۷ درصورتی‌که باکس ایزی جی تگ بر روی سیستم شما فعال است، باکس را از سیستم خود جدا کنید و دوباره باکس z3x را وصل کنید و مجدد نرم‌افزار samsung tool pro را اجرا کنید. درصورتی‌که مشکل پابرجا بود، حتماً از طریق آدرس‌دهی دستی درایورهای smart card را که در محل نصب نرم‌افزار قرار دارد، این مشکل را برطرف کنید.

card not found Z3x در ویندوز 7
حل مشکل card not found Z3x در ویندوز 7

درصورتی‌که باکس و دانگل های متفاوتی روی سیستم شما نصب شده است، این امکان را دارد که سیستم شما دچار اختلال درایور شده باشد می‌بایست ابتدا هر باکس و دانگل به سیستم شما متصل است، جدا کنید و دوباره بررسی کنید.

و در آخر اگر مشکل پابرجا ماند، باید اقدام به نصب مجدد ویندوز کنید.

Z3X Pro اکتیو بودن باکس
Z3X Pro اکتیو بودن باکس

گاهی مشکل «card not found» در باکس Z3x به دلیل اکتیو نبودن باکس روی نسخۀ پرو است. اگر قبلاً از این باکس سالیان است که استفاده نکرده‌اید این امکان را دارد که باکس شما روی نسخۀ پرو فعال نباشد یا هم درصورتی‌که این باکس را دست‌دوم خریداری کرده‌اید حتماً مطمئن شوید که باکس روی نسخۀ پرو اکتیو است.

 

دانلود اخرین ورژن باکس z3x چرا باید از اخرین نسخه استفاده کنیم ؟
دانلود اخرین ورژن باکس z3x چرا باید از اخرین نسخه استفاده کنیم ؟

دانلود آخرین ورژن samsung tool pro و چرا باید از آخرین نسخه استفاده کنیم؟

• اضافه شدن مدل گوشی‌های بیشتری نسخۀ جدید این نرم‌افزار و اضافه شدن امکانات جدیدی مانند پچ IMEI و… برای برند سامسونگ و برطرف‌کردن باگ های ورژن قبلی.

۱. پشتیبانی از گوشی های جدید سامسونگ: هر ورژن جدید samsung tool pro برای ساپورت گوشی های جدیدتر توسط توسعه‌دهندگان ارائه می‌شود که می‌توانید با به روزرسانی این نرم‌افزار گوشی‌های جدیدی را که تحت ساپورت باکسZ3X پرو است، تعمیر کنید.

۳. به روزرسانی امنیتی: برخی از ورژن های قدیمی تر باکس Z3X قابل کرک بودند؛ ولی در نسخه‌های این باکس قابل کرک نیست و درصورتی‌که عنوانی را با آخرین ورژن کرک باکس Z3X مشاهده کردید، بدانید که جعلی است.

نتیجه گیری:

در این پست، مراحل کامل و اصولی نصب باکس Z3X Pro را آموزش دادیم که ابتدا نرم افزار Shell Z3x را دانلود نصب کرده و سپس نرم افزارهای مورد نیاز مانند (samsung tool pro) و درایورها از shell دانلود و نصب کنید. با انجام این مراحل تعمیرکاران موبایل می توانند باکس Z3X Pro را به طور کامل و نصب کنید. امیدواریم که این آموزش به تعمیرکاران موبایل کمک کند تا با نصب و راه اندازی باکس Z3X Pro بر روی هر ویندوزی مشکلی نداشته باشند.

ادامه مطلب