بازدید: 61 بازدید
[pars-player mp4=”https://vip.mihanroid.com/vedio/Xiaomi-training/how-to-install-fastboot-rom-xiaomi.mp4″ id=”53503265″]

 

[elementor-template id=”10753″]

 

در این پست آموزشی به شما عزیزان نحوه‌ی نصب رام در حالت FastBoot با استفاده از نرم‌افزار mi flash به‌صورت ویدیو آموزش خواهیم داد و در این آموزش، هر چیزی که باید قبل‌از نصب رام در حالت FastBoot بدانید، اشاره کردیم. حتماً قبل‌از اقدام فلش رام به این نکات توجه کنید.

نصب رام از طریق FastBoot این امکان را به شما می‌دهد تا به‌راحتی بتوانید اندروید گوشی شیائومی را آپدیدت یا دانگرید کنید و مشکلات دستگاه شیائومی مانند هنگ لوگو یا روی آرم، کندی در سرعت عملکرد دستگاه و… با استفاده از نصب رام FastBoot برطرف کنید.

نصب رام شیائومی از طریق فست بوت

دستگاه‌های شیائومی مانند دیگر برندها رام های گوشی خود را در نسخه‌های مختلف به‌صورت رسمی عرضه کرده‌است که این نسخه های عبارت اند از رام Fastboot و رام Ota و رام Full Ota در که مقاله  در این آموزش ما به نحوه‌ی نصب رام رسمی (رام های Stable) فست بوت پرداخته‌ایم.

رام های FastBoot شیائومی چیست ؟

رام های FastBoot به رام‌های رسمی TGZ یا GZ رام‌های پایدار معروف هستند که برای نصب رام یا هر نوع عملیات در حالت فست بوت گوشی‌های شیائومی ابتدا باید بوت لودر دستگاه را آنلاک کنیم تا اجازه نصب رام را داشته باشیم.

 چه زمانی باید دستگاه شیائومی را از طریق فست بوت فلش کنیم؟ زمانی‌که دستگاه شیائومی دچار مشکل نرم‌افزاری شود مانند هنگ لوگو، سافت بریک و ما نتوانیم از دستگاه استفاده کنیم یا بخواهیم بنا به هر دلیلی منطقۀ فعلی رام دستگاه را تغییر دهیم تا بتوانیم مشکل را برطرف کنیم یا از امکانات بیشتری بهره‌مند شویم.

💥 دوره آنلاین “پکیج تعمیرات نرم افزاری گوشی شیائومی” از سایت ما میهن رویدمنظور آموزش و ارتقاء مهارت‌ها در زمینه تعمیرات نرم‌افزاری گوشی های شیائومی ساخته شده این دوره شامل آموزش‌های کاربردی و جامع که مناسب تعمیرکار موبایل است فراهم شده تا تعمیرکاران عزیز بتوانند با شرکت در این دوره آنلاین سطح و دانش خود را در زمینه تعمیرات نرم‌افزاری برند شیائومی ارتقا دهند.

نصب رام های فست بوت شیائومی در حالت بوت لودر لاک و بوت لودر آنلاک

به صورت کلی رام های فست بوت از طریق USB قابل رایت هستند ، که در دو حالت قابل رایت هست در حالت بوت لودر لاک و بوت لودر آنلاک ،که برای نصب این نوع رام ها در حالت بوت لودر آنلاک از طریق فست بوت با نرم افزار mi flash انجام میشود که توسط باکس و دانگل یا ابزار میتوان در حالت EDL یا Brom در حالت بوتلودر بسته اقدام به رایت رام رسمی کنید.

«در یک سری از مدل‌های گوشی‌های شیائومی که به مشکل برخورده‌اند و بوت لودر دستگاه بسته یا قفل(Lock) هستند و امکان نصب رام در حالت EDL امکان‌پذیر نباشد حتماً باید از اکانت اتورایز برای فلش اضطراری استفاده شود.»

ساختار رام فست بوت شیائومی

بعد از این‌که رام فست بوت گوشی مدنظر را دانلود کردید و از حالت فشرده خارج کردید، باید یک هم‌چین ساختاری داشته باشد تا بتوانید توسط نرم‌افزار می فلش و ابزارهایی مانند باکس دانگل که امکان نصب رام شیائومی را داشته باشند، اقدام به فلش دستگاه مدنظر کنیم.

رام فست بوت شیائومی و آموزش نصب در میهن روید

 

رام فست بوت شیائومی و آموزش نصب در میهن روید

• ما می توانیم توسط نرم‌افزار MiFlash رام‌های فست بوت یا رام‌های سفارشی را که با ساختار “XML” هستند را در حالت فست بوت روی دستگاه‌های برند شیائومی نصب کنیم. قبل از فلش رام fastboot این چند نکته را باید در نظر بگیریم.

مراحل نصب رام فست بوت بر روی گوشی های شیائومی

1️⃣ آنلاک بوتلودر گوشی شیائومی.

2️⃣ انتخاب صحیح و دانلود رام مناسب.

3️⃣ دانلود برنامه می فلش “Miflash”

4️⃣ نصب درایور Fastboot بر روی کامپیوتر.

5️⃣ بردن دستگاه به حالت Fastboot.

6️⃣ انتخاب رام در نرم افزار می فلش “Miflash”

7️⃣ زدن دکمه flash و تمام.

آنلاک بوت لودر برای نصب رام در حالت فست بوت

• اولین اقدامی که برای نصب رام شیائومی باید انجام دهیم، آنلاک کردن بوت لودر دستگاه است تا زمانی که بوت لودر دستگاه قفل یا بسته باشد نمی‌توانیم در حالت فست بوت اقدام به نصب رام کنیم.

 دانلود رام مناسب گوشی های شیائومی؛

ما بنابه مشکل، دستگاه رام مدنظرمان را دانلود می‌کنیم چون ورژن و منطقۀ هر رامی باهم متفاوت است؛ مثلاً اگر برروی گوشی شما رام منطقه چین نصب‌شده و قصد دارید رام گوشی خود را به گلوبال تغییر دهید، باید با رعایت اصول‌هایی که در پست‌های قبلی اشاره کردیم، اقدام به تغییر منطقه رام کنید یا اگر بخواهید برای ترمیم سریال از رام مهندسی استفاده کنید، باید حتماً علم و تجربه کافی در این رابط داشته باشید و مراقب باشید که بعد از نصب رام مهندسی، بوت لودر دستگاه را لاک نکنید؛ چون بعد از ترمیم سریال بار رام مهندسی باید حتماً دستگاه توسط رام رسمی یا پایدار در حالت فست بوت فلش شود

 حالت فست بوت در گوشی های شیائومی (جهت فلش رام فست بوت)

ابتدا دستگاه شیائومی را خاموش کنید و سپس دکمۀ ولوم پایین و پاور را هم‌زمان نگه دارید تا وارد محیط فست بوت شوید و در غیر این صورت هرکه گوشی به حالت فست بوت نرفت، دستگاه را خاموش کنید. کابل شارژ یا یو اس بی را به گوشی متصل کنید و هم‌زمان کلید ولوم پایین و پاور را نگه دارید تا با گوشی وارد محیط فست بوت شود.

حالت فست بوت شیائومی میهن روید
حالت فست بوت شیائومی میهن روید

 

 

از این‌که دستگاه را به حالت فست بوت ببرید نرم‌افزار می فعلش را از حالت فشرده خارج کنید و نرم‌افزار را اجرا کنید  بر روی دکمه “Select”  کلیک کنید ومانند تصویر زیر فولدر رام موردنظر را انتخاب کنید.

نصب رام شیائومی از طریق فست بوت
نصب رام شیائومی از طریق فست بوت

 

عدم شناسایی گوشی شیائومی توسط mi flash

 

عدم شناسایی گوشی شیائومی توسط mi flash
عدم شناسایی گوشی شیائومی توسط mi flash

 

زمانی که گوشی شیائومی را در حالت فست بوت توسط کابل USB به سیستم متصل می‌کنیم باید در قسمت « device» دستگاهمان شناسایی شود درصورتی‌که مانند عکس پایین دستگاه شناسایی نشد، باید یک‌بار دکمه “Refresh” را بزنید. تا گوشی شیائومی توسط نرم‌افزار می فلش شناسایی شود. در غیر این صورت ممکن است درایور فست بوت به‌خوبی نصب نشده باشد یا مشکل کابل USB یا سوکت گوشی باشد.

شناسایی گوشی شیائومی در حالت فست بوت

بعد از انتخاب فایل رام در نرم افزار mi flash،  روی دکمه “Refresh” کلیک کنید و تا دستگاه شناسایی شود. سپس روی دکمه “Flash” کلیک کنید تا عملیات نصب رام آغاز شود.

فلش گوشی شیائومی در حالت فست بوت
فلش گوشی شیائومی در حالت فست بوت

عملیات نصب رام ممکن است تا 15 دقیقه زمان ببرد و بعد از پایان نصب رام و به‌صورت خودکار بالا می‌آید حتماً در نظر داشته باشید که تا پایان پروسۀ نصب رام، تحت هیچ شرایطی، کابل را از دستگاه خود جدا نکنید؛ زیرا باعث سافت بلک شدن دستگاه می شود.

 

💥مهم حتما به این سه گزینه ای که در تصویر زیر قرار دارد توجه کنید

فلش و نصب رام شیائومی فست بوت با کامپیوتر میهن روید
فلش و نصب رام شیائومی فست بوت با کامپیوتر میهن روید

💥نکته مهم 

در پایین نرم افزار می فلش سه گزینه وجود دارد .

  • گذینه clean all
  • Save user data
  • Clean all and lock

که گزینه اول clean all بعد از نصب رام همه اطلاعات گوشی حذف خواهد شد و بوت لودر دستگاه همچنان آنلاک می ماند.

گزینه Save user data همه اطلاعات درون گوشی محفوظ میماند و اطلاعتی از دستگاه حذف نمیشود، ولی حتما قبل از نصب رام از اطلاعات گوشی بکاپ تهیه کنید.

گزینه  Clean all and lock همه اطلاعات گوشی حذف خواهد شد و بوت لودر دستگاه لاک میشود و ما اصلا پیشنهاد نمیکنیم که از این گذینه استفاده کنید.

 

برای فلش گوشی های شیائومی چه کاری را باید انجام دهیم ؟

ابتدا باید بوت لودر گوشی را آنلاک کنیم که توانایی نصب رام از طریق فست بوت با بوت لودر برای ما مقدور باشد.

نصب بودن درایور شیائومی ؟

برای فلش کردن گوشی های شیائومی ابتدا کاری که باید روی PC خود انجام دهیم درایور های گوشی را به خوبی نصب کرده باشیم .

که برای نصب صحیح درایور ها میتوانید وارد لینک زیر شوید و درایور ها را مطابق آموزش نصب کنید.

نصب درایور adb و Fastboot + آموزش تصویری

دانلود نرم افزار می فلش – Mi flash 

رام‌های فست بوت شیائومی با نرم‌افزار و باکس‌های مختلفی قابل رایت است؛ ولی یک نرم‌افزار برای فلش رام‌های شیائومی توسط شرکت شیائومی ارائه شده است به نام نرم‌افزار Mi flash که این نرم افزار یک لبزار کلی و جامع گوشی های شیائومی است که می تواند گوشی های شیائومی را در حالت EDL یا حالت فست بوت فلش کند.

نتیجه

نتیجه‌گیری:

در این پست آموزشی میهن روید، ما به طور خلاصه به آموزش نصب رام شیائومی از طریق fastboot با استفاده از نرم افزار mi flash پرداختیم. این روش می‌تواند برای تغییر رام دستگاه شیائومی استفاده کنید و و میتوانید برای نصب رام رسمی یا سفارشی را بر روی دستگاه استفاده کنید. و با استفاده از این روش و نرم افزار می فلش شما می‌توانید به راحتی رام جدید را بر روی دستگاه خود فلش کنید و به آخرین ورژن اندروید و MIUI شیائومی دسترسی پیدا کنید.

ادامه مطلب