بازدید: 60 بازدید

در این پست سایت میهن روید نحوه فلش و نصب رام گوشی‌های هواوی را خواهید آموخت در این پست آموزشی نحوه فلش یا نصب رام گوشی‌های هواوی را خواهید آموخت و هرآنچه که برای نصب رام و فلش گوشی‌های هواوی باید در نظر گرفته بشه به صورت جامع خواهید آموخت،یکی از مؤثر‌ترین راه برای تعمیرات نرم‌افزاری گوشی و تبلت‌های هواوی فلش و نصب رام مجدد است، نصب رام به معنای حذف سیستم عامل و جایگزین سیستم عامل جدید است، که با عملیات نصب رام دستگاه گوشی‌های هواوی هر مشکل نرم‌افزاری که مرتبط به رام و سیستم عامل نرم‌افزار باشد حل می‌شود.

مثل: هنگ روی آرم، ویروسی شدن دستگاه، توقف ناگهانی نرم‌افزار‌ها، سافت بریک شدن دستگاه، ارتقاء ورژن و یا دانگرید.

برای نصب ( رام رسمی ) گوشی‌های هواوی در حالت روشن و از طریق بروز‌رسانی محلی نیازی به آنلاک کردن بوتلودر نداریم، جز اینکه قصد داشته باشیم عملیات نصب رام گوشی‌های هواوی را در حالت فست بوت انجام دهیم.

 

توجه توجه: گوشی‌های هواوی که از تاریخ ساخت نیمه دوم سال 2016 رونمایی (ساخته) شده‌اند برای نصب رام می‌بایست بوت لودر دستگاه را آنلاک کنیم تا بتوانیم عملیات نصب رام را بخوبی انجام دهیم.

  • فلش گوشی‌های هواوی با فایل Dload

توجه داشته باشید گوشی‌های هواوی برحسب پردازنده نوع عملیات نصب رام متفاوت است، ولی نحوه نصب رام با فایل DLOAD در همه مدل گوشی‌های هواوی یکسان است.

ابتدا باید رام مناسب گوشی هواوی را به درستی انتخاب و دانلود کنیم، برای انتخاب رام صحیح باید با در نظر گرفتن شرایط فعلی گوشی هواوی که در دست داریم رام مورد نظرمان را دانلود کنیم.

در صورتی که گوشی روشن باشد به به بخش تظیمات دستگاه مراجعه می‌کنیم و طبق بیلد و کاست رام نصب شده رام دستگاه را دانلود می‌کنیم.

 

رام هواوی
فلش هواوی
  • در قسمت Build nomber این شماره فنی به چند قسمت تقسیم می‌شود و هرکدام معنی و مفهوم خودش را دارد به عکس زیر دقت کنید.
هواوی
نصب رام هواوی

 

 

برای مثال زمانی که بیلد نامبر یا شماره ساخت دستگاه شما به شرح زیر باشد:

 

  • MHA-L29C185B110
  • MHA-L29 = اسم دقیق دستگاه شما
  • C185 = شماره کاست رام شما
  • B110 = بیلد نامبر یا همان شماره ساخت رام شما

باید رام با مدل دقیق و کاست MHA-L29C185 و بیلد برابر یا بزرگتر از دانلود B110 کنید.

 

در صوررتی که اصول دانلود رام را رعایت نکنید قطعاً بعد از دانلود و نصب رام به مشکل بر خواهید خورد.

ابتدا فایل رام (سیستم عامل یا فریمور) مختص گوشی خود را دانلود نمایید. فایل‌های رام گوشی‌های هواوی معمولاً حاوی یک فایل اصلی به اسم “UPDATE. APP” می‌باشد، که این فایل رام اصلی دستگاه است.

شما باید در ابتدا فایل دانلود شده را از حالت فشرده خارج کنید و به دنبال فایل رام گوشی که اسم آن “UPDATE. APP” است بگردید.

 

رام dload هواوی
نصب رام dload هواوی
  • یک فولدر به نام DLOAD در کامپیوتر می‌سازیم و بعد از ساختن این فولدر باید فایل رام که اسم آن “UPDATE. APP” است را به داخل این پوشه انتقال دهید.

 

هواوی
فلش و آنبریک هواوی

حال باید فولدر Dload را درون یک مموری سالم کپی کنیم، ( سعی کنید که قبل از کپی کردن فودر Dload مموری را یک بار توسط سیستم فرمت کنید. )

 

مموری را درون گوشی هواوی قرار دهید و گوشی را خاموش کنید ( برای فلش گوشی‌های هواوی باید شارژ باطری بالای 50% باشد)

  • دستگاه هواوی خود را خاموش کنید.
  • همزمان دکمه‌ی ولوم بالا + ولوم پایین را نگه دارید و و دکمه پاور را بفشارید.

دستگاه شما رام را پیدا می‌کند و به طور اتوماتیک وارد مرحله نصب رام می‌شود.

نصب رام هواوی

 

و صبر کنید تا پروسه نصب رام به اتمام برسد.

ادامه مطلب